MakeX European Open 2019.
Autor: Administrator , 14. 10. 2019.

U subotu, 12. listopada 2019. naša škola je sudjelovala u regionalnom natjecanju iz eduacijske robotike MakeX European Open i konferenciji projekta "STEM revolucija u zajednici". Sudjelovalo je više od 300 ljudi iz Hrvatske, Srbije i Kosova na predavanjima, radionicama i drugim aktivnostima te gotovo njih 200 se natjecalo na ovom regionalnom natjecanju.

Našu školu se predstavili učenici Karlo Parić i Mislav Peček. Tema ovogodišnjeg natjecanja je "City Guardian". Učenici su morali rješavati zadatke uključivanja dodatnog napajanja za grad, micanje prepreke na cesti, recikliranje otpada i druge zanimljive zdatake.