Izlet u Osijek

Autor: Administrator , 8. 5. 2019.

Učenici prvog i drugog razreda su dana 2.5. otputovali u Osijek.

Onamo smo stigli uz veselu pjesmu učenika i puno informacija pratiteljice Ane te odmah nakon doručka pogledali predstavu Uspavanka za Mišića u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića. Predstava je poučila djecu koja ne vole spavati da u snovima mogu postati sve što žele i zato trebaju zavoljeti spavanje.

Nakon predstave posjetili smo Slavonsku televiziju gdje su nas srdačno dočekale glavna urednica Antonija i njezina zamjenica te smo vidjeli kako se snima Jutarnji program i upoznali smo voditeljicu Nikolinu, a po završetku emisije sami smo na kratko ušli u tu redakciju punu kamera i postali dio programa Slavonske televizije. Obišli smo također i druge redakcije u kojima se montiraju emisije te je nekoliko učenika čitalo vijesti nakon čega smo mogli čuti kako to zvuči kad ih se pusti u eter.

Ispunjeni novim spoznajama okrijepili smo se pićem i ručkom u McDonalds-u gdje smo svi bili zadovoljni menijem.

Potom je slijedio posjet Zračnoj luci Osijek u kojoj nas je osoblje upoznalo s njihovim zadaćama od pregleda putnika i skeniranja prtljage rengenom do prikaza rada vatrogasnog vozila i razgledanja modela aviona. Naučili smo proceduru putovanja zračnom lukom i puni novih znanja nastavili obilazak Osijeka.

Uputili smo se u razgledanje Zološkog vrta – najvećeg u Republici Hrvatskoj. Nakon upoznavanja raznih životinja učenici su se osladili sladoledom i poigrali na igralištu te smo se puni dojmova autobusom zaputili kući.

Svi su bili sretni i zadovoljni te međusobno, a kasnije i roditeljima, prepričavali zanimljive doživljaje s nezaboravnog izleta u Osijek.

Učiteljica Tamara Ivić