Dani hrvatskog jezika
Autor: Marija Blažević, 12. 3. 2019.

U ožujku (11. – 17.) već tradicionalno obilježavamo Dane hrvatskoga jezika. Kao jednu od aktivnosti priredili smo kviz „Volim hrvatski“ u kojem učenici uvijek rado sudjeluju.

Tako su se i ove godine natjecale dvije skupine učenika 7. i 8. razreda. Za Crvenu skupinu nastupili su L. Goluska, N. Pleša, M. Takač, H. Đukić, J. Mečenero, dok su Plavu skupinu zastupali L. Morović, A. Krsnik, I. Jelenčić, I. Anđelić, D. V. Krolo.  Kviz je vodila M. Jelenčić.

Učenici su se nadmetali u igrama kao što su Značenja riječi, Brzopotezna pitanja iz hrvatskoga jezika i opće kulture, Pogodi tko sam (pogađanje poznatih osoba)  i  Riječi traže autora (pridruživanje tekstova njihovim autorima i naslovima). Stručni ocjenjivački sud  (nastavnice hrvatskog jezika K. Krolo i A. Prelog Vujić, nastavnik biologije i kemije V. Tresk) budnim je okom pratio i bilježio sve odgovore. Pobjedu je na kraju izborila Crvena skupina s rezultatom 18:16.

Bilo je napeto i poučno, a svi su natjecatelji nagrađeni prigodnim poklonima.

Andrea Prelog Vujić, prof.