Ekskurzija sedmih i osmih razreda

Autor: Administrator , 6. 7. 2018.

Učenici sedmih i osmih razreda u pratnji razrednika Miroslava Hanižara i ravnateljice Kristine Krmpotić, zajedno s učenicima i učiteljima iz OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, su bili na višednevnoj ekskurziji Hrvatsko primorje.

Učenici su posjetili Karlovac, Kraljevicu, Crikvenicu, Košljun i Jurandvor. Smješteni su bili u hotelu „Uvala Scott“, gdje su se svaki dan kupali u moru. Drugi dan upoznali smo našeg domaćina, grad Kraljevicu i rezidencije obitelji Frankopan, a treći dan Nacionalni centar tehničke kulture u Kraljevici gdje su sudjelovali na radionicama iz robotike i 3D modeliranja. Dani su bili vrući, pa je nakon ručka slijedilo osvježenje u moru sve do večere. U srijedu su posjetili grad Crikvenicu. Posjetili su Aquarium, a slobodno vrijeme iskoristili za šetnju crikveničkom rivom uz sladoled. Četvrti dan putovali su na otočić Košljun, gdje je bilo razgledavanje franjevačkog samostana i njegovih muzeja, nastavak prema Jurandvoru na razgled glagoljaškog parka i crkve Svete Lucije, koja s ponosom čuva odljev Baščanske ploče. Nakon ručka slijedilo je osvježenje u moru do večere. Prije večere pripremali smo se za utakmicu Hrvatska- Argentina. Nakon pobjede uslijedilo je veliko veselje. Peti dan, od ranih jutarnjih sati padala je kiša te je otkazan obilazak Rijeke i Trsata. Učenici su, unatoč tome, vrlo zadovoljni i puni doživljaja krenuli na put kući.

Učitelj Miroslav Hanižar