Ireland and St Patrick's day

Autor: Svjetlana Carić, 16. 3. 2018.

Blagdan sv. Patrika obiljezava se 17.3.
Kako je on zaštitnik Irske, učenici su na satu engleskog jezika sudjelovali na radionicama. Učenici razredne nastave izrađivali su zmijice i listove djetelina. Učenici predmetne nastave izrađivali su djeteline na koje su zatim ispisivali poruke i lijepe želje (Irish blessings). Učenici 7.r pripremili su kratak projekt o Irskoj te su prezentirali svoje radove na satu. Naučili su nešto o samoj zemlji, povijesti, glazbi, hrani, tradiciji i običajima, slavnim osobama i naravno o blagdanu sv. Patrika. Poslušali smo irsku glazbu i pogledali kako izgledaju parade u povodu blagdana u raznim gradovima (Dublinu, New Yorku, Chicagu...).
Happy St Patrick's day!

Učiteljica Sanja Cingel