Božićna priredba

Autor: Svjetlana Carić, 22. 12. 2016.

Učenici naše škole, zajedno sa svojim učiteljicama, i ove godine svojim su nam nastupima dočarali ugođaj Božića, kojeg s nestrpljenjem očekujemo.

Božićna priredba održana je 21.prosinca, a voditeljice su bile Matea Krsnik i Gabrijela Mačković, učenice 8.b razreda.

Nastupali su:

Zbor, pod vodstvom učiteljice Zdenke Milobare, u pratnji tamburaške skupine pod vodstvom učitelja Vjekoslava Palatinuša, s pjesmom Tiha noć.

Glazbeno-scenska skupina učenika razredne nastave pripremila je Još jednu priču o Božiću, s učiteljicom Suzanom Okrugić.

Mali zbor izveo je pjesme Pahuljice, Svim na zemlji i Božić ljubav daruje, s učiteljicom Danijelom Lokner.

Učenici Dramsko-recitatorske skupine, izveli su igrokaz Božićna želja, pod vodstvom učiteljice Andreje Prelog.

Mali tamburaši s učiteljem Vjekoslavom Palatinušem izveli su Zvončiće.

Zbor je uz pomoć učenika Alena iz PŠ Humljani izveo pjesmu Mali bubnjarMalog bubnjara uvježbala je učiteljica Marija Katalinić.

Na pomalo zaboravljene običaje podsjetili su nas mali folkloraši koji su pripremili splet slavonskih dječjih igara i u svoju izvedbu uklopili božićnu čestitku. Mali folklor vodi učiteljica Tatjana Maršić.

Zbor nas je "počastio" i pjesmom Adeste fideles .

Posljednje dvije točke bile su u plesnom tonu.

Učenici plesne skupine razredne nastave poželjeli su nam sretan Božić svojom izvedbom uz stihove „Sretan Božić, neka zvona zazvone, sretan Božić, ma neka krene nabolje...“, a vodi ih učiteljica Tamara Ivić.

Na kraju smo uživali u plesnoj predstavi pod nazivom Žena ili nogomet koju su pripremili učenici sedmog razreda zajedno s učiteljicom Biljanom Farkaš.

Ravnateljica škole, Kristina Krmpotić, zahvalila se svim uzvanicima koji su podržali učenike na ovoj vrlo lijepoj i svečanoj božićnoj priredbi, te poželjela svima ugodne i radosne božićne blagdane.