Svjetski dan ljubaznosti

Autor: Svjetlana Carić, 18. 11. 2015.

Obilježili smo

Svjetski dan ljubaznosti.

Dana 13.11. obilježava se Svjetski dan ljubaznosti. Pa zašto se ne bi i mi priključili tome obilježavanju? Malo se tako podsjetili na važnost kulturnog i ljubaznog ophođenja s drugima... U našoj školi zanimljivim su načinima učiteljice skrenule pažnju učenicima na ovu temu.

Na satu likovne kulture, učenici od 5. do 8. razreda s učiteljicom Mirnom Fedoran, u različitim su likovnim tehnikama prikazali bonton pravila ponašanja.

Primjerice:

(Kulturno je pokucati prije ulaska)

A učenici razredne nastave su se kroz igru "Šalji dalje" prisjetili pravila lijepog ponašanja i još malo potakli na ljubaznost.

"Učenici  i učitelji razredne nastave DAN LJUBAZNOSTI obilježili su prigodnom igrom kroz pismo „ŠALJI DALJE!“

Cilj ove igre bio je osvijestiti  važnost i potrebu za ljubaznošću. Taj cilj smo ostvarili  jer je na dječjim licima osvanuo osmijeh i zadovoljstvo tijekom obavljanja  aktivnosti iz pisma.

Postupak rada!

Učiteljice su učenicima postavile pismo u prostoriji učionice
Učenik koji je pronašao pismo  morao je obaviti tri zadtka (POMOZI PRIJATELJU POSPREMITI RADNO MJESTO, TIJEKOM ODMORA PROŠETAJ U SUSJEDNU UČIONICU I ZAGRLI UČENIKA/CU, NAPIŠI   JEDNU LIJEPU PORUKU I DARUJ JU DRUGOM UČENIKU)
Učenik koji je obavio sve navedene aktivnosti , pismo je predao drugom učeniku ili ga je postavio na vidljivo mjesto u učionici kako bi ga pronašao drugi učenik     itd...

Učenici su vrlo aktivno obavljali svoje aktivnosti te su pokazali veliku volju i želju za „DOBRIM DJELIMA“!

Kada sam učenika pitala-  KAKO TI SE SVIDJELA OVA IGRA?

Glasno  je odgovorio -  SUPER JE!!!HOĆEMO LI PONOVITI? " - objasnila je učiteljica Suzana Okrugić, koja je provela igru među učenicima.