Sudjelovanje na Danu Pjesnika u Novoj Bukovici

Autor: Svjetlana Carić, 16. 6. 2021.

Našu školu predstavljale su učenice: Gabrijela Behin, Magdalena Krmpitić, Marta Samardžić i Ivana Hat.

Literarni susret Dan Pjesnika (u organizaciji OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica) održan je preko mreže 9. lipnja 2021. godine. Dan Pjesnika obilježava se u spomen na Pavla Bistrovića (pjesnika rođenog u Novoj Bukovici) čiji je nadimak bio Pjesnik.

Na natječaj se prijavilo 29 učenika iz 8 škola naše županije. Teme natječaja bile su:

Sanjive pjesnikove oči

Veselo se smije proljeće selu

Stope djetinjih radosti

Kao jedan od tri najuspješnija rada ovogodišnjeg natječaja proglašen je rad Gabrijele Behin, njezina pjesma Sanjive pjesnikove oči. Čestitamo Gabrijeli.

Mentorica naših učenika je učiteljica Kristina Krolo.

Čestitamo sudionicima i organizatorima natječaja na sudjelovanju i uspješnoj organizaciji.

Učiteljica Kristina Krolo

Sanjive pjesnikove oči

Ako pogledate u zvjezdano nebo,

vidite beskonačnost.

Toliko misli, toliko osjećaja,

on je godinama zapisivao na papir.

Promatrajući vjetar, slušajući ptice,

njegove ruke napisale su mnoge pjesme.

Divio se čudesnoj prirodi čiju

je moć upijajući promatrao.

I godinama je pišući sanjao, riječi slavio.

Zašto svi nemaju kao on

te znatiželjne, beskonačne i