Igra i mašta na satu Hrvatskog jezika

Autor: Svjetlana Carić, 25. 5. 2021.

Na satu Hrvatskog jezika učenici 5.b razreda okušali su se u malom izazovu ...

Najljepši dio djetinjstva je onaj u kojem se isprepliću igra i mašta. Znaju to učenici 5.b razreda pa su se okušali u malom izazovu.

Među odbačenim i nepotrebnim stvarima u svojem domu pronašli su predmete od kojih su napravili nešto sasvim drugo i pomoću toga ispričali su novu priču o igrački koju su napravili.

Tako je od stare kuhače nastao strašan lav, od CD-a umiljata mačka, od čepova nastale su kornjače, leptiri, cvijeće i sunce. Stara boca postala je lutalica pingvin, druga duh kojeg se nitko ne boji, treća kasica prasica, a od stare zvečke nastao je novi sat.

Igračke su ispričale nešto novo i zanimljivo o sebi i predstavile su se na nov način. To je dokaz da mašta može svašta, pogotovo dječja.

Učiteljica Kristina Krolo